Tofu recepty

Popis kategorie

Tofu, pochoutka ze sojových bobů, kterou znají všichni. Ale stále je hodně lidí, kterým se při tomto slově zkřiví tvář. V jejich vzpomínkách na tofu je totiž jen představa jakési plané bílé hmoty. Tu kdysi někde „omylem“ ochutnali a od té doby se řídí heslem „Tofu už nikdy víc!“. A přesně to hodláme změnit.

Tofu recepty si zamilujete

Myslíte si, že vám tofu nechutná? Tak to bude nejspíš proto, že jste se zatím nenaučili jej dobře připravit. Není to jen tak. Tofu (především to bílé) musíte umět dochutit. Ať už marinádou, solí, kořením anebo naopak nějakým sladidlem, když jej děláte nasladko.

Je to podobné jako s jakoukoliv jinou potravinou. Stejně jako by Vás nenapadlo, dát si na oběd neochucenou zeleninu uvařenou ve vodě, tak ani tofu neházejte samotné do hrnce. Vůbec se toho nebojte a zkuste trochu experimentovat. Určitě se to vyplatí.

Receptů s tofu je spousty…

Výbornou vlastností tofu je, že se dá použít na stovky způsobů. Můžete si z něj připravit nejen přílohu místo masa. Ale dokážete z něj udělat pomazánky, nakládaný či balkánský „sýr“, a dokonce i „míchaná vajíčka“ nebo „tvarohový“ základ nebo dezert. Fantazii se určitě meze nekladou.

Každý recept však vyžaduje trochu jiný druh. V základu si můžete vybrat buďto tofu tvrdé anebo měkké (silken). Výhodou je, že na poličkách obchodů dnes najdeme nejrůznější druhy – tofu bílé, uzené, lahůdkové, marinované, bylinkové, chilli a jeho dostupnost je čím dál tím lepší.

Kde hledat tofu k přípravě chutných receptů?

Najdeme jej ve zdravých výživách, supermarketech, a dokonce v některých menších obchodních řetězcích. Nemusíte se tedy bát, že byste snad nenašli to, co hledáte.

Pokud jsme Vás přesvědčili, že tofu může být i dobré, nahlédněte pro začátek našich receptů. Najdete zde různé nápady, kterými se můžete inspirovat a vyzkoušet si je. Jakmile se tofu naučíte připravovat, záhy zjistíte, že není vůbec tak nudné, jak by se mohlo zdát. Právě naopak!